Co je dost a co je málo?

7. ledna 2018 v 18:11 | V. V. |  Myšlenky
Znáte to. Běžná neděle, místo té hromady učení a práce se raději věnujete facebooku a jiným stránkám. A najednou už nemáte co zajímavého číst, tak se vydáte do hlubin sledovaných stránek. A protože nemáte zrovna chuť na poezii a navíc tušíte, že i tiché čtení tohohle kousku vám prorazí ušní bubínky (ne snad proto, že by byl tak špatný, jen většina lidí z nějakého důvodu ignoruje rytmus), ponoříte se do komentářů toho nejneškodněji vypadajícího příspěvku.

Někdo, ve skupině pro spisovatele, upozorní na gramatickou chybu. Zcela neutrálně, jen napíše správnou verzi.

A strhne se peklo.

"Dejte mu pokoj, chudák jen chtěl sdílet své nadšení z XY!"

"Tady už člověk fakt nemůže nic sdílet, co?"

"Si myslíte, že jsme míň autoři než vy, jenom kvůli YZ?"

Když přestanu skučet a plakat, vyrazím sem a chci se vás zeptat - co je tedy přes čáru?
Většina lidí vám řekne, že chtějí znát váš názor, ale jakmile vyjádříte něco trochu negativního, sesypou se na vás všichni okolo, že jste rýpalové a vůbec to nechápete a máte se stydět a... Cože? Co se právě stalo?

Možná jsem jenom divná, ale já bych byla nadšená, kdyby mě někdo naprosto neutrálně upozornil na chybu. Jasně, nemusí mi u toho nabídnout, že mi dohodí práci v McDonaldu, protože na víc zjevně nemám (čímž NECHCI urazit lidi z McDonaldu). Ale taky mi nemusí říkat, jak je to v pořádku a nemám si to vůbec brát, protože každý někdy dělá chyby a to i výrazně horší. Prostě suchá, citově nezabarvená kritika je za mě OK, ale zjevně je to divné?

A tak se chci zeptat vás. Když vidíte ve skupině spisovatelů (více či méně teoretická situace, vím) hrubku. Opravit, či neopravit? Protože to je oč tu běží.

Zatím na viděnou

V. V.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vaness Vaness | Web | 7. ledna 2018 v 18:37 | Reagovat

Rozhodně opravit! :) Podle mě je to i známka toho, že čtenář opravdu čte a ten text vnímá.^^ Je to milé. (a když už jsme u toho, ve třetím řádku máš překlik u "poezie" :))

2 V. V. V. V. | Web | 7. ledna 2018 v 19:06 | Reagovat

[1]: díky, jdu to opravit O:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama