Novoroční předsevzetí

2. ledna 2018 v 18:43 | V. V. |  Obecné
Všimli jste si taky, jak každý rok začíná v některých ohledech naprosto stejně?

Někdy deset minut po půlnocí, tey 00:10 1.1.XXXX vás začnou hrozně otravovat ohňostroje, které nevidíte, protože je vám zima a šli jste se schovat dovnitř. A teď nemůžete ani kvůli tomu kraválu konečně usnout, i když jste byli sotva schopni vydržet do přípitku. A když už zmlknou petardy a jiná pyrotechnika, přestanou houkat sanitky a hasiči, začne vám zvonit jedna nová zpráva za druhou, jak vám všichni ti lidé, které jste už minimálně rok neviděli, začnou přát šťastný Nový rok. Jako by vám tím velkým písmenem ve slově nový chtěli naznačit, že od druhého už nemáte nárok na štěstí. Nikdy!

Ale nejhorší, nejhorší jsou předsevzetí. Okolo Vánoc začnete plánovat, že zhubnete do plavek, budete míň pít (alkohol) a víc pít (vodu), začnete cvičit (nesouvisí s hubnutím, hubnout samozřejmě budete dietou z doma vařeného kvalitního a vyváženého jídla, duh), každý den věnujete chvíli meditaci, budete se víc usmívat,... Na Nový rok usoudíte, že dieta a cvičení dohromady zní jako zbytečná práce a i jinak trochu svá předsevzetí seškrtáte, aby vám zbylo něco na další rok. V půlce ledna tvrdíte, že jste si žádná předsevzetí nedali, až na jedno, které se vám nějakým zázrakem daří dodržovat, i když se ani trochu nesnažíte (možná méně pijete, protože jste permanentně nastydlí a doktor říkal, že paralen a alkohol k sobě nejdou). A v březnu už se můžete chlubit tím, že se vyhýbáte té společenské normě snažit se svůj život skokem měnit s přelomem kalendáře a preferujete pozvolné, nenápadné změny - třeba to, jak měníte půlku šatníku za o číslo větší oblečení, aniž by si kdokoliv všiml.

Ne, vážně. Já doufám, že tam někde venku pobíhá ten jeden člověk, který splní, co si slíbí, ale věřte mi, že já to nejsem. Vlastně jsem ten typ, který už si sedmého nepamatuje, co že si to chtěl zapsat, že chce změnit. A tak jsem letos, jako správný marný snílek, vzala tužku a papír a svoje předsevzetí si sepsala, abych mohla být za rok smutná, co všechno jsem nedokázala. A rovnou si to sepíšu i na blog, aby se mi mohli smát i ostatní. Naštěstí jsem na sebe hodná, a tak jsem si dala lehké cíle. Jako třeba mít lahev na pití. Protože proč si vytesat do kamene, že chci dodržovat pitný režim, když nejsem schopná ani jít a pořídit si něco, z čeho bych mohla delší dobu pít, aniž bych měla pocit, že to pomalu plesniví a připravuje se to zabít mě, jakmile se otočím zády?

No, zjednodušeně řečeno, rozhodla jsem se sepsat si pár jednoduchých bodů, které jsou pro mě v současné době realistické, a tak si postupně, rok za rokem a krok za krokem, vybudovat víru v to, že třeba jednou budu mít vůli a motivaci i na něco většího. Tady uvádím pár příkladů:

Co se zdraví týče
- budu chodit ve škole na tělocvik (který je stejně povinný, výhra!), a občas si zacvičím i doma (nespecifikováno, jak často a na jak dlouho)
- pořídím si lahev na pití a celý rok se budu starat o to, že mám lahev na pití (abych se nemohla vymlouvat, že si tu vodu nemám do čeho natočit)
- aspoň jednou do měsíce si uvařím (ideálně ne špagety s kečupem, v nouzi nejvyšší aspoň se sýrem, jinak se to nepočítá)

Co se zábavy týče
- budu číst aspoň jednu knihu měsíčně (pravděpodobně si uznám i nekvalitní fanfikce v hlubinách wottpadu)
- pořídím si exterňák na filmy (což plánuju už pět let, jen tak mimochodem)
...

No a samozřejmě jsem si dala předsevzetí i ohledně tohohle blogu, co jiného :)

Abych byla realista a nezklamala vás moc, zavazuju se ke dvanácti článkům (minimálně) za rok 2018. Protože i tak to bude možná potřeba dohnat těsně před štědrovečerní večeří, jak se tak znám. Ale to půjde. Když bude nejhůř, můžu nasat recenze na těch skvělých několik knih a fimů, které na mě tenhle rok čekají, no ne?

Slibuju, že jestli budu muset dodržet jen jedno svoje předsevzetí, bude to tohle.

S přáním, ať vám to vychází lépe, než mně,

Vaše

V. V.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 2. ledna 2018 v 19:01 | Reagovat

Já si předsevzetí nikdy nedávám :D

2 V. V. V. V. | Web | 2. ledna 2018 v 19:36 | Reagovat

[1]: správná volba! :D

3 stuprum stuprum | Web | 2. ledna 2018 v 22:06 | Reagovat

Najdeš si šamstříka!

4 Tea Tea | E-mail | Web | 7. ledna 2018 v 0:49 | Reagovat

Láhev na pití jsem dostala na Vánoce takovou pěknou plastovou takže jsem konečně spokojená, že nemusím ve škole v bufetu kupovat pořád pití a pak ty flašky vyhazovat :D Dávám článek do výběru na Tema-Tydne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama